SZKOŁYBUŁHAKA

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Zespół Szkół Niepublicznych im. Emanuela Bułhaka - witamy

TEATR - "REWIZOR"

„Rewizor” uznawany jest za jedną z najlepszych komedii klasycznego repertuaru. Wizyta tajemniczego rewizora w powiatowym mieście wprowadza zamęt. Gogol bezlitośnie obnaża małostki i słabości swoich bohaterów. Jednocześnie zwraca się do widzów z bolesną konstatacją: „Z czego się śmiejecie? Z siebie samych się śmiejecie".

Zachęcam wszystkich Teatromanów do wzięcia udziału w listopadowym wyjściu do teatru.

„Rewizor” Gogola w Teatrze Studio, 8 listopada, godz. 19.00, bilet 45 zł

Na wpłaty czekam do 6 października.

Pozdrawiam

Agata Głasek-Możdżonek

 

Europejski Dzień Języków

W tym roku w ramach obchodów  Europejskiego Dnia Języków opuszczamy Europę i zwiedzamy kolonie. Nasze hasło to “Języki i tradycje krajów kolonialnych”, a uczniowie będą prezentować kraje, w których mieszkańcy mówią po angielsku, hiszpańsku, francusku i niemiecku. Odbędą się także prezentacje różnych państw, oczywiście prowadzone w obcych językach, m.in. przez dwie osoby hiszpańskojęzyczne: Patrycję Sisniegas, mieszkającą w Polsce Peruwiankę oraz Gemmę Guim, Hiszpankę współpracującą w tym roku szkolnym z naszą szkołą.

Wszystkim życzymy dobrej zabawy!

 

Zajęcia dodatkowe

W tym tygodniu zaczynają się dodatkowe zajęcia (kółka, konsultacje i reedukacja). Proszę zapoznać się z harmonogramem w zakładce Kółka oraz Konsultacje.

Zachęcamy do udziału we wszystkich zajęciach, a szczególnej uwadze polecamy nowe: konwersacje z p. Gemmą Guim, native speakerem języka hiszpańskiego oraz zajęcia artystyczne (filcowanie, decoupage, quilling) z p. Agatą Głasek-Możdżonek

 

Teatr 09.2014

„Komedia niedorzeczna, okrutna i genialna” – tak pisał o tym dramacie Tadeusz Boy- Żeleński.

Zapraszam wszystkich miłośników teatru na sztukę Williama Szekspira „Kupiec wenecki”.

Teatr Dramatyczny, 4 października (sobota), godz. 19.00, bilet 40zł

Na wpłaty czekam do 15 września.

Pozdrawiam

Agata Głasek-Możdżonek

 

Korekta planu lekcji

Po tygodniu pracy wprowadzamy korekty w planie lekcji, prosimy o zapoznanie się z nim w zakładce plan lekcji. W Librusie wprowadzono również poprawki.

 

KONKURS

 

Uwaga! Ogłaszamy konkurs Bułhak i ja

 

REGULAMIN KONKURSU „Bułhak i Ja”

Więcej…
 

Lekcja niemieckiego

Dnia 23.09.2014 (wtorek) uczniowie klasy I a i b gimnazjum ( uczący  się języka niemieckiego) uczestniczą w obchodach Europejskiego Dnia Języków Obcych. Temat zajęć: ”Deutsch und Fußball”. Lekcję poprowadzą pracownicy Instytutu Goethego w Warszawie. Miejsce – Biblioteka Publiczna  ul. Grójecka 42. Ze szkoły wychodzimy o godzinie  9:00. Powrót ok. godz. 14:00. Proszę pamiętać o biletach komunikacji miejskiej (najlepiej dobowych) i ważnych legitymacjach szkolnych.

Iwona Smolik

 

Lekcja w Instytucie

We wtorek (16.09.2014) uczniowie z grup języka niemieckiego (grupy p. Iwony Smolik) uczestniczą w  lekcji "otwartej" w Instytucie Austriackim. Temat zajęć: "Wohnen und bauen in Österreich". Wychodzimy o godz. 11:10. Proszę pamiętać o biletach komunikacji miejskiej i ważnych legitymacjach szkolnych.
Iwona Smolik

 

Nabór MAKADAMIA

Teatr Makadamia ogłasza nabór nowych aktorów do zespołu. Spotkanie  odbędzie się we wtorek 9 września o godzinie 16:15. Zapraszamy dotychczasowych i przyszłych aktorów! Szczegóły w załączniku.

załącznik.pdf

 

ZEBRANIA Z RODZICAMI

Zapraszamy na zebrania z rodzicami we wtorek 9 września o godzinie 18.

 

Inauguracja roku szkolnego 2014/15

Inauguracja roku szkolnego 2014/15

Zapraszamy Uczniów, Rodziców i Nauczycieli na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/15 1 września o godzinie 10:30. Tego dnia zaszczyci nas swoją obecnością gość specjalny, pan Wiktor Niedzicki - znany i kochany przez widzów telewizyjnych oraz słuchaczy polskiego radia dziennikarz, popularyzator nauki, pracownik wyższych uczelni. Pan Wiktor Niedzicki znany jest w Polsce przed wszystkim jako prowadzący programy "Laboratorium", "Kuchnia", "Od kuchni", ale nie tylko... Dla Bułhaka nasz Gość przygotował specjalny pokaz popularnonaukowy "Dobrane małżeństwo czyli fizyka i muzyka". Do zobaczenia!

Katecheci zapraszają tego dnia na mszę świętą do kościoła w Wesołej o godzinie 9:00

 


Strona 1 z 14

obchody 14 października godzina 18

GOŚCIE BUŁHAKA

E-PODRĘCZNIKI

INFORMACJE

Aktualizacja 08.09.2014

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Migawki

1990 -  podpisanie aktu notarialnego  ustanowienia Fundacji  przez Fundatorów: Ligię Krajewską, Danutę Bańską, Bogdana Grzywińskiego, Krzysztofa Maciąga i Jarosława Sokołowskiego, został on następnie  zatwierdzony decyzją Ministra Edukacji Narodowej w dniu 30.03.1990 r. Fundacja Szkoły Społecznej  została wpisana do Rejestru Fundacji w dniu 01.06.1990.